Pandora
Witaj na Pandorze! Dołącz do tego magicznego świata, wciel się w postać człowieka lub zwierzęcia i baw się dobrze! happy

Klan Ean Payru

Go down

Klan Ean Payru

Post by Neytiri on Wed Feb 02, 2011 8:33 pm

Kolor: #FF6095

Przywódcy:

Tsahik: ---
Olo'eyktan: ---
Tsmukan: ---
Tsmuke: ---

Władza jest dziedziczna. Tsahik I Olo'eyktan nie muszą być parą.

Zwierzę Totemowe: Sisleye + Pa'li

Broń rytualna: Strzała wodna wykonana z kawałka drewna z domu rodzinnego (domu, w którym posiadacz się wychował), sznurka z jelita zwierzęcego, wykonanego przez matkę i potrójnego grotu z okrywy nasion, odkopanego i przygotowanego przez ojca.

Charakter: Eanie są wojowniczy i lubią rywalizację. Żywią urazę do Tipańczyków za pomniejszenie swojej części lasu Nari.

Nazwa potoczna Klanowiczów: Eanie

Przywódcy:

Rai'uk
Zakończył wojnę z Tipańczykami, choć chce poszerzyć granicę przebiegającą przez Las.

Setsane
Wybrana przez Rai'uka na Tsahik, nie spełniła wymagań Ean i spotkała ją dość szybka śmierć.

Historia:
Eanie przez długie lata toczyli krwawe wojny z Tipańczykami. Jednak, gdy Olo'eyktan został Rai'uk, ustanowiono pokój i nowy przebieg granicy. Żadnemu z klanowiczów nie spodobało się to. Rai'uk przysiągł swemu ludowi poszerzenie granicy wgłąb lasu, by w klanie był dostatek zarówno skór i mięsa, jak i owoców i innych przedmiotów pochodzenia roślinnego. Jednakże władca nie miał partnerki, nie miał też potomka, któremu mógłby powierzyć władzę nad Klanem po śmierci, a który mógłby dokończyć jego dzieło, gdyby spotkała go przedwczesna śmierć. Pewnego dnia do Klanu przybyła młoda kobieta imieniem Matnaree z małym dzieckiem na ręku. Twierdziła, że jej klan został napadnięty i spustoszony przez Palulukany i przeżyła tylko ona ze swoją małą córką - Setsane. Rai'uk prędko się w kobiecie zakochał, jednak wiedział, iż ponieważ ma ona dziecko, musiała mieć już partnera. Dlatego też nie zdradził jej swojego uczucia aż do śmierci. W międzyczasie mocno się zaprzyjaźnili. Gdy Setsane podrosła, Rai'uk zdecydował, że to ona będzie następcą tronu Klanu. I tak też się stało. Po śmierci Rai'uka Setsane została Tsahik, niestety, zdaniem Ean, bardzo nieudolną i Klan zaślepiony nienawiścią szybko się jej pozbył. Nie polubił jej głównie dlatego, że odmówiła wojny z Tipańczykami, a odmówiła ponieważ nie chciała rzezi, która spotkała jej własny Klan. Smutnym faktem było to, że Setsane zdążyła zajść w ciążę i urodzić córeczkę, ale Klan nawet nie chciał jej widzieć. Małą Nìsyayvi wygnano.
avatar
Neytiri
Tsahik
Tsahik

Autor avatara : Jerner
Liczba postów : 103
Join date : 2010-08-23
Age : 22

Character sheet
Wiek: 28
Płeć: Kobieta/Samica
Życie:
100/100  (100/100)

http://pandora.friendhood.net

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum