Pandora
Witaj na Pandorze! Dołącz do tego magicznego świata, wciel się w postać człowieka lub zwierzęcia i baw się dobrze! happy

Klan Jeźdźców z Równiny

Go down

Klan Jeźdźców z Równiny

Post by Neytiri on Fri Aug 27, 2010 1:44 am

Kolor: #80FF80

Przywódcy:

Tsahik: Nadia
Olo'eyktan: ---
Tsmukan: ---
Tsmuke: ---

Władza w tym Klanie przechodzi z ojca na syna, syn wybiera sobie partnerkę.

Zwierzę Totemowe: Pa'li

Broń Rytualna: Bolas wykonany własnoręcznie z ciężarkami z ciężkich nasion Skręconego Drzewa Domowego i sznurkiem utkanym z włókien roślinnych rosnących opodal Klanu. Do swej broni delikwent dostaje od rodziny pokrowiec utkany z włókien roślinnych z motywem Drzewa Domowego.

Charakter: Spokojny, tajemniczy, czasem poważny. Na'vi z tego Klanu są bardzo związani z naturą.

Nazwa potoczna Klanowiczów: Jeźdźcy.

Przywódcy:
Ród Li'ona
  Lungoray
  Pierwszy przywódca i zarazem założyciel Klanu Jeźdźców z Równiny.

  Amhul
  Partnerka Lungoraya, założycielka Klanu Jeźdźców z Równiny.

  Awkey
  Syn Lungoray'a i Amhul. Jego partnerką była Mi'rale.

  Mi'rale
  Partnerka Awkeya.

  Morenn
  Córka Mi'rale i Awkeya.


Historia:
Lungoray i Amhul byli założycielami Klanu Jeźdźców z Równiny i panowali w nim najdłużej. Na teren swego klanu wybrali pola i równiny, nigdy nie wybudowali też żadnych mieszkań, więc wpoili w swoim Klanie wielkie zbratanie z naturą. Tak, ten Klan był o wiele bardziej z nią powiązany od wszystkich innych. Na swoje zwierzę totemowe wybrali Pa'li, gdyż kochali jazdę konną i opanowali ją do perfekcji. Innym powodem mogło być to, że zwierzę latające na równinie nie było potrzebne, zresztą większe zwierzęta o wiele trudniej utrzymać. A na równinie nierzadko brakuje jedzenia... Oczywiście wtedy jeździ się na polowania, jednak o wiele dalej od domu, co często uniemożliwia przewiezienie normalnej ilości pożywienia.
Po paru latach rządów władcom urodziły się bliźnięta. Änsìt i Awkey byli cudownymi dziećmi, szybko się uczyli, zawsze byli grzeczni, nie kłócili się, słowem - złote dzieci. Każda Sa'nok o takich marzyła. Jednak dla Lungoraya i Amhul był to nie lada problem. Którego z synów mieli wybrać na następcę tronu? Mijały lata, aż wreszcie nadszedł czas wyboru. Po wielu nocach spędzonych na obradach postanowili ogłosić dorosłym już chłopcom wiadomość: nowym przywódcą zostanie Awkey. Nic nie mogło mocniej zaboleć Änsìta; gorszy od własnego bliźniaka... Przecież byli identyczni! Czemu on nie zasłużył na to, by stać się Olo'Eyktan?
W młodzieńcu rosła nienawiść. Do rodziców, do rady starszych, do całego Klanu, a już w szczególności do brata. Postanowił się zemścić. Pod osłoną nocy udał się do posłania swych rodziców i zabił ich, bardzo dyskretnie. Ofiary nawet się nie obudziły, a już były martwe. Potem poszedł znaleźć śpiącego brata. Traf chciał, że Awkey udał się pod Drzewo Dusz, by wyznać Mi'rale miłość. Jednak Änsìt o tym nie wiedział i w wielkim strachu uciekł z Klanu.
Rano, gdy nowo połączona para powróciła do Klanu zamiast radości na twarzach Jeźdźców, jak to zwykle bywało przy takich okazjach, zobaczyli tylko smutek i żałobę. Gdy tylko Awkey dowiedział się o wydarzeniach poprzedniej nocy wysłał wszystkich Ayhìte’e, Aysamsiyu i Aysaronyu na poszukiwanie zdrajcy. Został odnaleziony po paru godzinach, z poderżniętym przez samego siebie gardłem. Martwa rodzina Awkeya została pochowana tego samego dnia.
To jednak nie był koniec przygód nowych przywódców. Parę lat później, gdy Mi'rale uczyła dorastającą już córkę - Morenn, a jej partner jak zwykle znajdował się na obradach, na ziemie Jeźdźców nadleciał Toruk Makto. Ogłosił, że szykuje się do wojny z Ludźmi nieba. Klan mało wiedział na ten temat, jednak starszyzna znała cały problem. Zgodzili się pomóc i nazajutrz cały Klan (nie licząc paru wyjątków, które miały zajmować się wioską) zmierzał już w kierunku Wielkiego Drzewa Dusz. Niedługo potem odbyła się Wielka Wojna. Zginęła w niej znaczna większość Jeźdźców, w tym przywódcy. Mimo iż wojna została wygrana, Klan długo nie mógł wyjść z żałoby.
Tuż po powrocie do Klanu Morenn została mianowana Tsahik. Prawdę powiedziawszy dziewczyna bardzo nie lubiła swojego stanowiska i chciała się go jak najszybciej pozbyć. Została nianią w bardzo młodym wieku i opiekowała się dziećmi, którym wojna odebrała rodziców. Wśród nich znalazła się Nadia. Tsahik darzyła ją odwzajemnioną sympatią i gdy tylko Nadia stała się Jedną z ludzi Morenn ogłosiła ją Tsahik, po czym zniknęła jak kamień w wodę.
avatar
Neytiri
Tsahik
Tsahik

Autor avatara : Jerner
Liczba postów : 103
Join date : 2010-08-23
Age : 22

Character sheet
Wiek: 28
Płeć: Kobieta/Samica
Życie:
100/100  (100/100)

http://pandora.friendhood.net

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum