Pandora
Witaj na Pandorze! Dołącz do tego magicznego świata, wciel się w postać człowieka lub zwierzęcia i baw się dobrze! happy

Klan Tipani

Go down

Klan Tipani

Post by Neytiri on Fri Aug 27, 2010 1:41 am

Kolor: #FFAA80

Przywódcy:

Tsahik: ---
Olo'eyktan: ---
Tsmukan: ---
Tsmuke: ---

Władza przechodzi na dzieci lub inne osoby wybrane zarówno przez Tsahik jak i Olo'eyktan.

Zwierzę Totemowe: Palulukan + Pa'li

Broń rytualna: Tipańczycy niezwykle dobrze władają nożem, dlatego po Ceremonii stania się jednym z Ludzi Na'vi wykonuje ze znalezionego w norze (najczęściej takiej, którą sam sobie wykopał) dużego kamienia/resztki organicznej/skamieniałej lawy/skamieliny/czegokolwiek nóż obosieczny o ostrzu długości ok. metra i rękojeści na długość własnego łokcia z kości zwierzęcej lub drewna. Takie miecze maczane są zazwyczaj w truciźnie i swoją pierwszą truciznę Tipańczyk dostaje od ojca, a odtrutkę - od matki.

Charakter: Najbardziej oddani duchowo Na'Vi. Z drugiej strony dobrzy wojownicy, jednak wolą załatwiać sprawy dyplomatycznie. Są pogodni i weseli, nie lubią krzywdzić ani zabijać.

Nazwa potoczna Klanowiczów: Tipańczycy.

Przywódcy:
Sänume
Pierwsza Tsahik, partnerka Tan Jali, matka Unipey.

Tan Jala
Założyciel Klanu, Olo'Eyktan.

Unipey
Córka Tan Jali i Sänume, została Tsahik po śmierci rodziców.

Raltaw
Olo'Eyktan, był partnerem Unipey i ojcem jej trójki dzieci.

Kythma
Tsahik, nie miała partnera ani dzieci, nie dosiadła także Ikrana.

Akkarin
Nie zdążył pobrać się z Kythmą, ponieważ okrutny los zabrał mu ją. Stanowczy przywódca. Zaginął.

Historia:
Sänume i Tan Jala jako pierwsi rządzili Klanem Tipani. Nie byli jednak najlepszymi przywódcami, doprowadzili do paru wojen z Klanem Ean Payru. Ich śmierć przyniosła ulgę Tipańczykom, albowiem następną Tsahik miała zostać ich córka, Unipey. Wprowadziła duże zmiany, doprowadziła do pokoju z Eanami, przerzuciła Tipani na zupełnie inne tory, dobre tory. Władała u boku Raltawa, urodziła mu trójkę dzieci. Po śmierci matki na wojnie Kythma została Tsahik. Przywódcą miał zostać jej brat, który także poległ w wojnie. Po wielogodzinnych obradach zgodnie ustalono, że Olo'Eyktan zostanie Akkarin. I właśnie wtedy ukochana przez lud Tsahik została zabita. Znaleziono jej ciało w lesie, rozszarpane przez Palulukany. Po paru dniach od odkrycia śmierci Kythmy Akkarin zniknął. Nie można go było znaleźć na żadnym terenie znanym Tipańczykom. Trwają obrady na temat tego, kto teraz powinien zostać przywódcą.
avatar
Neytiri
Tsahik
Tsahik

Autor avatara : Jerner
Liczba postów : 103
Join date : 2010-08-23
Age : 22

Character sheet
Wiek: 28
Płeć: Kobieta/Samica
Życie:
100/100  (100/100)

http://pandora.friendhood.net

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum