Pandora
Witaj na Pandorze! Dołącz do tego magicznego świata, wciel się w postać człowieka lub zwierzęcia i baw się dobrze! happy

Roślinność Pandory

Pandora :: Main :: ABC

Go down

Roślinność Pandory

Post by Neytiri on Fri Aug 27, 2010 1:11 am

Anemonoid
Fngapsutxwll


Jego 'tarcza' posiada niezwykły zapach wabiący owady, korzenie podążają za metalem. Gdy ktoś niesie dużą ilość metalu, cała roślina zwróci się ku niemu i będzie próbowała atakować.


Niecierpek Gniewny
Txumtsa'wll


Jest to drzewo i najbardziej pożyteczna, a za razem najbardziej niebezpieczna roślina na Pandorze. Oczyszcza powietrze z toksycznych substancji, które potem kumulują się w środku, tworząc maziowatą zupę. Gdy w roślinie jest zbyt duże ciśnienie i temperatura, trucizna wypływa na powierzchnię drzewa.


Pandoryjskie Banany
Utu mauti


Znajdowane są bardzo rzadko Banany uważane są za rarytas. Ten, komu uda się zebrać owoc z ziemi jest uważany za szczęściarza. Większość Na'vi czeka ze zjedzeniem owocu aż do momentu powrotu do Drzewa Domowego, by pochwalić się innym. Za dobrą manierę uważane jest podzielenie się owocem z przyjacielem, lub ukochanym. Inną dobrą manierą jest odmowa proponowanego owocu, gdyż uważa się, że Eywa chce by owocem nacieszył się znalazca.


Zmora Raju
Awaiei


Duża roślina z podwiniętymi w górę liśćmi. Rodzi ogromne smaczne nasiona. Gdy wieje wiatr wydaje z siebie okropne wycie, temu zawdzięcza swą nazwę.


Zachód Binare
Penghrrap


Niezwykła roślina, która wyczuwa hormony istot znajdujących się w pobliżu. Na'Vi wykorzystują to, że roślina zmienia kolory w zależności od tego, czy w pobliżu znajduje się istota zamierzająca zaatakować.


Owoc Zbieracza
Teyluam


Ogromny owoc, którego trzeba od razu zjeść, lub zapakować w liście dla handlu lub zachowania 'na później'


Helicoradian
Loreyu


Pół-roślina pół-zwierzę. Zwija się pod dotykiem. Na'Vi używają jej do tworzenia szat ceremonialnych, toreb na ekwipunek, wyciskane jest z niej sok, który służy za farbę.


Śmiorniogrzyb
Torukspxam


Bardzo toksyczna roślina. Na'vi używają jej do tworzenia herbaty i jako odstraszacza na niebezpieczne zwierzęta. Jednak gdy ktoś wypije zbyt dużo herbaty może się zatruć.


Drzewo Dusz
Vitraya Ramunong


Najświętsze miejsce na Pandorze. Na'Vi mówią, że jest to miejsce, gdzie można mieś z Eywą najlepszy duchowy kontakt.


Warbonnet
Eyaye


Roślina znajdywana prawie wszędzie na Pandorze. Używana jako nakrycie głowy zarówno w czasie wojny jak i pokoju.
avatar
Neytiri
Tsahik
Tsahik

Autor avatara : Jerner
Liczba postów : 103
Join date : 2010-08-23
Age : 22

Character sheet
Wiek: 28
Płeć: Kobieta/Samica
Życie:
100/100  (100/100)

http://pandora.friendhood.net

Back to top Go down

Back to top


Pandora :: Main :: ABC

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum