Pandora
Witaj na Pandorze! Dołącz do tego magicznego świata, wciel się w postać człowieka lub zwierzęcia i baw się dobrze! happy

Zwierzęta Pandory

Pandora :: Main :: ABC

Go down

Zwierzęta Pandory

Post by Neytiri on Fri Aug 27, 2010 12:36 am

Wodna Zmora
Sisley

NIE ŻYCZĘ SOBIE, ABY KTOKOLWIEK SKOPIOWAŁ TEN OBRAZEK. WYKONAŁAM GO SAMA.

Wodny odpowiednik zmory, choć nie tak agresywny. Sisleye są zazwyczaj spokojne, żywią się rybami, rzadziej mięsem zwierząt lądowych. Nie mają płetw, ale nogi, i długie łapy z błonami między palcami, co umożliwia im pływanie. Same nogi potrzebne są do możliwości wyjścia na ląd i przeniesienia się do innego zbiornika słodkowodnego w razie wyczerpania żywności. Posiadają dwa Tsaheylu - jedno używane jest tylko i wyłącznie do kontaktów z partnerem, a drugie umożliwia kontakt z wszystkimi innymi stworzeniami. Niezwykła w przypadku drugiego jest wymiana gazowa - istota "podłączona" do Sisleya pobiera od niego tlen.


Bestia/Zmora
Ikran


Zwierzę najbardziej znane Na'vi, oraz świetny łowca. Śmierć zadaje z nieba, szybując nad lasami Pandory. Każdy młody Na'vi gdy stanie się gotowy, wyrusza w Góry Halleluyah w poszukiwaniu swojego bratniego zwierzęcia. Gdy uda mu się połączyć Tsaheylu, odbywa pierwszy lot na swojej Bestii i pozostają razem na całe życie. Ani Na'vi, ani Ikran po śmierci tego drugiego nie znajdzie sobie następnego "partnera".


Mroczny Koń
Pa'li


Na'vi nie musi mieć własnego konia, wyjątkiem jest tylko Klan Jeźdźców. Jest ich kilka na każdy klan, rzecz jasna można łapać więcej. Nauka jazdy konnej należy do trudniejszych. Pa'li żywią się sokiem kwiatowym, dzikie żyją w stadzie z Przywódcą.


Wężowilk
Nantang


Sześcionogie zwierzę, które wypracowało sobie możliwość szybkiego i mało męczącego poruszania się w poszukiwaniu pożywienia. Żyją w stadach od 4 do 12 osobników, polują i atakują grupami. Rzadko inne pandoryjskie zwierzęta decydują się zaatakować Nantanga, robią to tylko w wielkim zagłodzeniu. Nie boją się ognia, jednak jest on czymś co rzadko występuje na planecie. Ogień drażni je i oślepia. Można je oswoić przez połączenie Tsaheylu. Najłatwiej to uczynić, gdy są jeszcze małe.


Wężowilk Galaktyczny
Naya Nantang


Rasa Nantanga, która ewoluowała. Zmiana polega na wyprodukowaniu uzdrawiającego enzymu w ich krwi, który nadaje skórze ten czerwony kolor, odróżniający je od zwykłych Nantangów. Uzdrawiający enzym powoduje, że są bardzo trudne do zabicia.


Jaśniejący Wężowilk
Leatan Nantang


Kolejna rasa Wężowilka. Leatan Nantang od zwykłych Nantangów odróżniają umiejętności. Leatan Nantang potrafi emitować błyski światła, które dezorientują wroga, nim ten zaatakuje. Widać też drobne zmiany w wyglądzie. Skóra Leatan jest jaśniejsza, w odcieniu ciemno-niebieskim.


Wężowilk Osowy
Ak'em Nantang


Osowe wężowilki mają niezwykłą zdolność: potrafią stać się "niewidzialne", dokładnie tak, jak ziemskie kameleony. Ich kamuflaż jest naprawdę niesamowity, bardzo przydatny w polowaniach. Czasem można zobaczyć, jak Ak'em zmienia kamuflaż i przestaje być niewidoczny, bywa to wielkim zaskoczeniem dla niektórych Na'vi. Różnica w ich wyglądzie polega na żółtych przebarwieniach na grzbiecie.


Sześcionóg
Yerik


Sześcionogie odpowiedniki ziemskich jeleni. Niezwykły jest ich kolor skóry i wachlarz, który rozpościerają by wydawać się większymi i groźniejszymi podczas obrony. Stanowią główny środek pożywienia wśród Na'vi, ich mięso jest bardzo smaczne i bogate w białko i żelazo.


Prolemur
Syaksyuk


Bardzo spokojne zwierzęta, które nigdy nie atakują. Są podobne do ziemskich małp, z różnicą ubarwienia, liczby rąk i braku sierści. Na'vi nie znajdują w nich żadnego zastosowania, ich mięso nie jest ani smaczne, ani bogate w składniki odżywcze, nie są też pomocne w polowaniach. Stanowią jednak pożywienie dla Ikranów.

Jaszczurka Wachlarzowa
Kenten


Na pierwszy rzut oka wydaje się brzydka, jej łapy i końcówka ogona przypominają liście. Jednak wystraszona jaszczurka, w próbie ucieczki odlatuje, rozkładając piękny, bioluminescencyjny wachlarz. Dzieci Na'vi uwielbiają nocą biec i je straszyć, jedna potrafi wzbudzić zachwyt, jednak widok kilku zapiera dech w piersiach. Rzadko daje się oswoić, nie jest to jednak niemożliwe.


Leonopteryx rex
Toruk


To piękne i majestatyczne stworzenie jest najniebezpieczniejszym zwierzęciem żyjącym na Pandorze. Jest królem nieba, Na'vi nazwali go Ostatnim Cieniem, głównie dlatego że w większości przypadków był to ostatni cień, który się w życiu widziało. Król niebios żywi się głównie Ikranami i innymi zwierzętami latającymi, głodny zje każde napotkane stworzenie.


Młotogłowy Tytanoder
Angtsìk


Z wyglądu przypominają mieszankę rekina-młota i nosorożca, jednak rozmiarem przewyższają dwukrotnie ziemskiego słonia. Mają bardzo twardy pancerz, co utrudnia ich zabicie, jedynym delikatnym miejscem w jego ciele są otwory nosowe, tradycyjnie umieszczone bardzo blisko płuc. Łatwo je rozdrażnić, gdy szarżują mogą zgnieść każdego.


Piekielna Osa
Ak'em


Wyglądem przypomina ziemską osę, jest jednak rozmiarów wróbla. Choć najczęściej spotyka się je w pojedynkę widziano też chmary wielkości buldożera. Gdy poczuje się zagrożona, z pewnością zaatakuje. Jej ukąszenia nie zabijają, ale mogą wywołać gorączkę, udar i śpiączkę.


Medusa
Lonataya


Przypomina meduzę, ma około 50 metrów. Są piękne i niebezpieczne, jak wszystkie zwierzęta na Pandorze. Ich skóra ma fioletowo-różowy odcień, w blasku księżyca jest bioluminescencyjna. Ich naturalnymi wrogami są Ikrany, dla których Medusy są przepysznym rarytasem. Tylko jeden Na'vi przeżył spotkanie z Medusą.


Procak
Lenay'ga


Poluje w ciszy. Gdy atakuje, jego głowa, czyli dziecko, odrywa się od ciała-matki i leci wprost na ofiarę. Kiedy już jest dorosłe, odczepia się od ciała- matki, samo się niem staje i 'produkuje' następną głowę. Opuszczone ciało-matka umiera z braku pożywienia. Czasem Na'vi łapią osierocone głowy i używają ich jako broni.

Gromowół
Talioang


Jest jednym z głównych źródeł pożywienia i materiałów dla Na'vi. Różne klany mają dla nich różne zastosowania, lecz w każdym wypadku do upolowania Talioanga potrzebnych jest przynajmniej sześciu Łowców. Jest to zwierzę stadne, atakujące całą grupą.


Arachnoid
Kali'weya


Przypomina skorpiona, jednak jest ciemnofioletowy, dłuższy i bardziej płaski. Na Pandorze istnieje mnóstwo skorpionowatych owadów, lecz tylko niektóre produkują psychoaktywny jad. Używany przez Na'Vi do ceremonii Polowania ze Snu. Ugryzienie bez odtrutki może być śmiertelne, razem z odtrutką powoduje halucynacje.


Thanator
Palulukan


Jest najniebezpieczniejszym lądowym stworzeniem Pandory. Pomimo że spora część planety nie została zbadana przez naukowców, ani odkryta przez samych Na'vi, można przypuszczać, że Thanatora znajdzie się wszędzie na Pandorze. Podobnie jak Ikrany i Sisleye, łączy się tylko z jednym Na'vi przez całe życie.


Dinicthoid
Ngartse

Poluje po zmroku, gdy jego skóra staje się bioluminescencyjna. Co ciekawe, może kontrolować, gdzie pojawia się bioluminescencja, i przez to zmniejszyć lub zwiększyć swój naturalny rozmiar. Ma długość około jednego metra, Na'vi uważają, że ten kto ją upoluje musi być dzielnym i odważnym Łowcą/Rybakiem.


Świecący Robak
Eltungawng


Na'vi zbierają te robaki z wierzbo-podobnego drzewa. Produkują odtrutkę, która w połączeniu z jadem Arachnoida powoduje halucynacje. Na'vi znaleźli również inne zastosowania dla tych robaków. Ich bioluminescencja jest bardzo silna, toteż Na'vi wabią je nektarem i zamykają w Lampkach z Pęcherza.


Żądłoperz
RitiWszystkożerca, drapieżnik. Je zazwyczaj małe gryzonie, jaszczurki i owoce. Przez wielu Na'vi traktowany jako zwierzątko domowe pomimo niebezpieczeństwa ze strony kolca jadowego na końcu ich ogona. Jest to mało inteligentne stworzenie o słabo rozwiniętej korze mózgowej, nie ma nawet instynktu samozachowawczego, brakuje też u niego Tsaheylu.


Tetrapteron
FikoPrzypominają ziemskie flamingi. Dzielą się na dwa, niemal identyczne gatunki - wodny i leśny. Jedyna różnica pomiędzy nimi polega na tym, że wodne mają dłuższą szyję i nogi. Żadne zwierze na pandorze nie socjalizuje się tak bardzo i nie wychowuje tak długo i z taką czułością swoich młodych. Często padają ofiarami Ikranów i Leonopteryksów.


Teylu
TeyluJeden z głównych źródeł protein w pożywieniu Na'vi. Słodkawy w smaku, gotowany na parze lub pieczony na patyku z warzywami jest bardzo smaczny. Łatwy w hodowli, rozmnaża się szybko, zwłaszcza w odpadkach organicznych.


Tapirus
KarrkäiZwierzątko podobne do ziemskiego tapira, hodowane na mięso. Sięga na'vi do kolan, ma bardzo smaczne mięso, w lesie porusza się samotnie za dnia i w stadzie nocą. Łatwe do złapania i zabicia, jednak nie jest wskazane skaleczenie zwierzęcia w lesie, bowiem wydaje z siebie głośne piski, które z pewnością zwabią większego drapieżnika.
avatar
Neytiri
Tsahik
Tsahik

Autor avatara : Jerner
Liczba postów : 103
Join date : 2010-08-23
Age : 22

Character sheet
Wiek: 28
Płeć: Kobieta/Samica
Życie:
100/100  (100/100)

http://pandora.friendhood.net

Back to top Go down

Back to top


Pandora :: Main :: ABC

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum