Pandora
Witaj na Pandorze! Dołącz do tego magicznego świata, wciel się w postać człowieka lub zwierzęcia i baw się dobrze! happy

Rody wsród Na'vi

Pandora :: Main :: ABC

Go down

Rody wsród Na'vi

Post by Neytiri on Thu Feb 14, 2013 3:43 pm

Czym są rody?

Wśród Na'vi dla rozróżnienia konkretnych osób oprócz imion występują także rody. Są one odpowiednikami naszych ludzkich nazwisk, ale Na'vi rzadko się nimi posługują, przedstawiając się.

Przykład pełnego imienia:

Neytiri te Tskaha Mo'at'ite

Składnia pełnego imienia zawsze wygląda tak samo, na początek wymawiane jest imię (w tym przypadku jest to Neytiri), potem te oznacząjace mniej-więcej "z rodu ... " i oczywiście nazwa rodu, a na sam koniec imię jednego z rodziców z dodanym suffixem 'ite/'itan w zależności, czy jest to kolejno córka czy syn.

Dziedziczenie rodów
Dziedziczenie odbywa się bardzo dowolnie, w zależności od woli rodziców. Wszystkie dzieci mogą odziedziczyć ten sam ród po jednym z rodziców, lecz może być też tak, że jedno z dzieci odziedziczy ród po jednym z rodziców, a drugie po drugim, niezależnie od płci, wyglądu, kolejności urodzenia etc, etc. Jest to możliwe, ponieważ Na'vi po odnalezieniu partnera nie zmieniają swojego "nazwiska" i przez to kwestia dziedziczenia nie jest tak jasna. Jedyne o czym trzeba pamiętać to to, że przedstawiając się, po nazwie rodu, należy podać imię tego z rodziców, po którym się ród odziedziczyło.
avatar
Neytiri
Tsahik
Tsahik

Autor avatara : Jerner
Liczba postów : 103
Join date : 2010-08-23
Age : 22

Character sheet
Wiek: 28
Płeć: Kobieta/Samica
Życie:
100/100  (100/100)

http://pandora.friendhood.net

Back to top Go down

Back to top


Pandora :: Main :: ABC

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum